organizacja charytatywna, pomoc dzieciom, onkologia, fundacja, leczenie nowotworu, fundacja charytatywna, ośrodek onkologiczny, białoruskie dzieci, pudełko odwagi, pilna zbiórka, KinderVita

Sofiya Kastrova

Nasza córeczka Sofia ma tylko jedno oko, które również może stracić. W dzieciństwie Soni zostało usunięte lewe oko, które było dotknięte rakiem. Utrata narządu sprawiła, że nie mieliśmy tej choroby przez 5 lat. Ale w 2023 r. nastąpił nawrót. Wtedy zjednoczyliście siły i bardzo nam pomogliście! W Szwajcarii Sonia ponownie uzyskała remisję, a my odetchnęliśmy – prawe oko zostało uratowane!” 

Kiedy trudności ustępują, serce przestaje tak nieznośnie boleć, przychodzą pogodne dni, dobre wiadomości, łatwiej się oddycha, myśli się, że tak będzie zawsze, zapomina się, jak podstępna jest choroba, która dopadła twoje dziecko. Zapominasz. I nagle to wraca. I wszystko od nowa: łzy, strach, panika i ból. A ty zapomniałaś, jak silna potrafi być twoja córka. 

“Od nawrotu naszej ciężkiej choroby minął już ponad rok. Przez ten czas byliśmy leczeni w klinice w Szwajcarii. Ten rok był dla nas bardzo wymagający: trudne leczenie, długo oczekiwane słowa od lekarza: “Wszystko jest dobrze!”. To było kilka miesięcy wspaniałych wiadomości. Lekarze natychmiast zatrzymywali najmniejsze objawy onkologiczne, przeprowadzając skomplikowaną chemioterapię dotętniczą. 

Kolejna wizyta w klinice odbyła się 7 marca br. Wszystko stabilne, bez badania w narkozie, świetne wyniki kontroli wzroku. Lecieliśmy do domu na skrzydłach. Ale nie dolecieliśmy… W drodze otrzymaliśmy alarmujący telefon z kliniki z prośbą o pilny powrót. 

Okazało się, że po naszym wyjeździe profesor zaczął analizować dynamikę skanów warstwowych w porównaniu z poprzednimi skanami i znalazł rozbieżności cyfrowe. Po wykonaniu skanów kontrolnych lekarze zaczęli podejrzewać, że doszło do kontaktu guza z nerwem wzrokowym. Wyznaczyli rezonans magnetyczny i nakłucie lędźwiowe w znieczuleniu. Podczas badania – wewnątrz oka – sytuacja jest stabilna. Jednak rezonans magnetyczny wykazuje nagromadzenie kontrastu poza okiem na nerwie wzrokowym – jest to nietypowy nawrót o subklinicznym obrazie. Czyli jest nawrót, ale lekarze nie widzą go oftalmoskopowo, co oznacza, że metody okulistyczne są tu bezsilne. Odbyła się konferencja. Jest leczenie – chemioterapia dotętnicza oka ze zmianą leków. Sonia już rozpoczęła to leczenie. Ale na koncie kliniki prawie zabrakło pieniędzy (zostało 880,7 CHF (905 euro)). Dostaliśmy nowy rachunek, który jest zbyt wysoki dla przeciętnej rodziny. 

Kwota zbiórki wraz z kosztami dodatkowymi wyniosła łącznie 89640 euro (z czego faktura: 72.500 CHF (74640 euro) + koszty dodatkowe wyliczone za rok (dojazdy, noclegi, tłumacz:) 15 000 euro). 

Na szczęście niemiecki fundusz przyznał 10000 euro, więc mamy 447,12 euro na koncie, 225,31 rubli białoruskich na koncie charytatywnym i 1388,09 rubli białoruskich na MTS. Brakuje nam 77888 euro, by kontynuować leczenie jedynego oka Soni, by nasza dziewczynka żyła, widziała i wreszcie była szczęśliwa!

 Kolejna chemioterapia i badania kontrolne zaplanowane są na 12 kwietnia, do tego dnia musimy dokonać wpłaty. W związku z wypłatą środków zbiórka musi zostać zamknięta do 7 kwietnia! Prosić jest bardzo trudno…. Ale po raz kolejny prosimy o pomoc. Jesteśmy jak ten Syzyf, tylko wejdziemy na szczyt, a kamień znów leci w dół. Ale w którymś momencie musi tam zostać…

Błagam, pomóżcie uratować oko i życie mojej córeczki! Ona jest taka piękna, taka życzliwa, taka pogodna! Powinna zobaczyć ten świat i żyć swym cudownym życiem!”.

organizacja charytatywna, pomoc dzieciom, onkologia, fundacja, leczenie nowotworu, fundacja charytatywna, ośrodek onkologiczny, białoruskie dzieci, pudełko odwagi, pilna zbiórka, KinderVita
kinderonkohelp@gmail.com

Adres

Ул. Юзефа МИРЕЦКОГО, № 13а, Лок. 7М, Мазовецкий, код 05-300

ZADZWOŃ DO NAS

+48 510 984 211

Site made by

Copyright © 2023 Все права защищены.